Zilveren Kruis

Anlaşmalı Kurumlar > Zilveren Kruis

Yurtdışında karşılaşılan sağlık problemlerinde yaşanan sorunların en önemli kaynağını bilgi ve iletişim eksikliği oluşturmaktadır. Ancak 92 ülkeden hasta kabul eden Memorial Sağlık Grubu, bu konudaki donanımı, bilgi birikimi ve deneyimli ekipleri sayesinde sağlık hizmetlerini uluslararası kalitede sunmaktadır.

Memorial Kayseri Hastanesi, Hollanda’da yaşayan Türk vatandaşlarının ülkemizde sağlık hizmeti alımı sürecinde sorun yaşamaması için ACHMEA, AGIS’i bünyesine katan Eurocross Türkiye ile tüm branşlarda anlaşmalı hastanelerden biridir. Akademik ve uzman hekim kadrosu sayesinde ZilverenKruis Achmea hastalarının Kayseri’de en çok tercih ettiği hastaneler arasında yer alan Memorial Hastanesi, teknolojik cihazları ve tanı üniteleriyle doğru ve kesin bilgiye ulaşma konusunda referans hastaneler arasına girmiştir.

Hasta memnuniyeti odaklı hastane

Memorial Kayseri Hastanesi, sağlık hizmetlerinde mükemmellik standardı ve hasta memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük hastanelerinden biridir.  2013 yılında hizmet vermeye başlayan Memorial Kayseri Hastanesi, güçlü akademik hekim kadrosu sayesinde Hollanda’dan gelen Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği hastaneler arasına girmiştir.

Uluslararası standartlarda sağlık hizmeti

Hasta ve hasta yakınlarına uluslararası standartlarda sağlık hizmeti veren 11 bin metrekarelik alana sahip Memorial Kayseri Hastanesi’nde 119 yatak ve 5 ameliyathane bulunmaktadır. Gelişmiş teknolojik cihazları ve tanı ünitelerinin yanı sıra; Avrupa standartlarındaki PACS sistemi (filmsiz hastane özelliği) sayesinde Memorial’in tüm hastaneleri arasında görüntüleme ve laboratuvar sonuçları ile vaka paylaşımları gerçekleştirilerek tıbbi sinerji yaratılmaktadır.

Tüp bebek konusunda referans merkez

Avrupa’nın ve dünyanın pek çok ülkesinde referans olarak kabul edilen Memorial Tüp Bebek hizmetleri, Memorial Kayseri Tüp Bebek Merkezi ile yardımcı üreme teknikleri alanında tüm tedavileriyle İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet vermektedir. 10 yatak kapasitesine sahip Memorial Kayseri Tüp Bebek Merkezi, sahip olduğu yüksek deneyim ve dünya standartlarındaki teknoloji ile yurtdışından gelen hastaları da Memorial kaliteli sağlık hizmetleri ile buluşturmaktadır.

Hastalar hangi hizmetlerden yararlanabiliyor

ZilverenKruis Achmea poliçesi kapsamındaki Türk vatandaşları Memorial Kayseri Hastanesi’nden aşağıdaki hizmetleri alabilmektedir.

Artroskopik menisküs ameliyatları, karpal tünel sendromu, Dupuytren sendromu, katarakt ameliyatları, bel ve boyun fıtık operasyonları, açık ve kapalı safra kesesi ameliyatları, burun eğriliği ameliyatı, uyku apnesi tedavisi, miyom ve rahim alınması ameliyatları, prostat ameliyatları (Greenlight/yeşil ışık ve TUR-P), göz kayması ameliyatı, total kalça ve diz protezi, artroskopik ön çapraz bağ ameliyatı, hemoroit işlemleri, meme estetiği, vitrektomi ve pterygium gibi göz sağlığını tehdit eden ciddi hastalıkların cerrahisi, tiroid ameliyatı, kıl dönmesi oepasryonu, üreter taşı çıkarılması, pyeloplasti ( böbrekte çıkış darlığı ameliyatı), bademcik ameliyatı, varikosel operasyonu

ZilverenKruis, yukarıdaki tedavileri poliçenin içeriğine göre (taban veya ek poliçe) hem acil hem de gerekli tedaviler için ödeme yapmaktadır. Acil olmayan bir tedavi için anlaşmalı kurumlara başvurulduğu takdirde Hollanda’daki aile doktoru veya uzman doktordan bir sevk gerekebilmektedir. Bazı tedaviler için Türkiye’ye gelmeden önce Zilveren Kruis Hollanda’dan özel izin gerekebilmektedir.

Detaylı bilgi için: Tuğba Derin - 0352 315 66 66 Dahili: ( 5051 )

Anlaşmalı Kurumlar